O nas

Dlaczego my?

Często słyszymy od naszych Klientów, którzy przenoszą do nas swoją księgowość, o rzeczach które ich zdaniem źle wpływały, czy wpływają na współpracę firmy z dotychczasowym biurem księgowym. Są to dla nas cenne uwagi, dzięki którym wiemy, czego w naszej pracy unikać, co robić, żeby w jak największym stopniu sprostać Państwa oczekiwaniom. Zazwyczaj Klienci zwracają uwagę na to, że w ich przekonaniu księgowość powinna być rozumiana i traktowana jako kompleksowa opieka nad firmą. Klienci rozumieją to jako obsługę, która zakłada nie tylko skrupulatną ewidencję dokumentów i dbałość o sprawy podatkowe, ale także uczestniczenie biura księgowego w całym procesie planowania działalności i finansów firmy. Dochody firmowe bezpośrednio przekładają się na finanse prywatne. Państwa zadowolenie nie tylko dodaje nam skrzydeł, ale także bezpośrednio wpływa na system poleceń naszego biura. To właśnie dzięki zadowolonym Klientom, nasze biuro rozwija się w dynamicznym tempie.

5+

Księgowość u nas

W naszym rozumieniu księgowość to kompleksowa opieka nad Klientem, jego firmą i finansami jego firmy. Czujemy się odpowiedzialni za to, żeby na każdym etapie  rozwoju firma przede wszystkim działała zgodnie z literą prawa, ale też za to, żeby kadra zarządzająca lub właściciel, miał świadomość pewnych działań i  możliwości księgowych. Nie wykonujemy zadań tylko na wniosek. Nie zbieramy tylko danych, ale je analizujemy. Sami sugerujemy i doradzamy pewne rozwiązania. Informujemy odpowiednio wcześnie o zmianach w prawie, mówimy  o możliwościach, które mogą być korzystne dla Państwa firm. Księgowość w naszym rozumieniu to pomoc w prowadzeniu firmy, a nie odtwórcza praca przy dokumentach. Powodzenie Państwa finansów jest także naszym sukcesem.
W roku 2021 nasze Biuro zostało uhonorowane nagrodą Orły Rachunkowości. Nagrodę tę otrzymaliśmy dzięki zaufaniu i docenieniu naszej pracy przez naszych Klientów.

księgowa Śląsk

Nasi specjaliści

Nasze biuro księgowe tworzy zgrany zespół doświadczonych specjalistów, którzy z wykształcenia i zamiłowania świadczą od lat usługi księgowe dla różnych branż. Łączymy na co dzień siły dla dobra naszej firmy i dla jeszcze lepszej obsługi firm naszych Klientów. Dzięki owocnej współpracy nasz zespół jest w stanie kompleksowo zaopiekować się każdym Klientem. Dbamy o politykę kadrowo-płacową i księgową. Każdy Klient posiada swojego doradcę, który kontaktuje się z nim na bieżąco. Wiemy, jak ważne jest to, żebyście Państwo czuli, że wszystkie Wasze sprawy są w jednym bezpiecznym miejscu a wyznaczona osoba czuwa nad nimi codziennie. Nasza przewaga polega również na tym, że jako zespół wymieniamy się doświadczeniami i możliwościami rozwiązań, które mogą dla Państwa stanowić idealne wyjście z różnego typu problemów, lub po prostu dają więcej możliwości. Współpracując zatem z nami zyskujecie Państwo obsługę nie jednego specjalisty, a grupy specjalistów. Współczesne rozumienie księgowości, z którym się w stu procentach zgadzamy i które realizujemy, polega na doradztwie i szukaniu rozwiązań. Wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom.
Wyznając zasadę „W pojedynkę możemy zrobić tak mało, razem możemy zrobić tak wiele„ (Helen Keller) w roku 2021 wspólnie z 114 innymi biurami rachunkowymi w Polsce staliśmy się członkiem założycielem Krajowej Izby Biur Rachunkowych. Obecnie, gdy dostęp do zawodu księgowego może mieć każdy, warto wybrać partnera biznesowego posiadającego odpowiednie kwalifikacje wiedzę i doświadczenie.

Kogo obsługujemy?

Obsługujemy różne podmioty gospodarcze na terenie całego kraju. W swoim portfolio mamy także firmy działające poza granicami Polski. Sporą grupę naszych Klientów stanowią firmy z takich miast jak: Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Katowice. Nasza siedziba mieści się w Czechowicach – Dziedzicach, mieście pomiędzy Bielskiem-Białą a Katowicami, w regionie, gdzie prężnie działa sektor przedsiębiorców i powstaje szereg inicjatyw, które odbijają się echem w całej Polsce.

 

Oferujemy księgowość firmom od samego początku ich działalności. Otaczamy szczególną opieką i preferencyjnymi warunkami współpracy osoby, które dopiero zaczynają przygodę z biznesem. Zdajemy sobie bowiem sprawę, jak bardzo duże znaczenie dla takich przedsiębiorców mają sprawy problematyczne i trudne. Prowadzimy także szkolenia dla przedsiębiorców. Zależy nam na tym, żeby na każdym etapie swojej działalności  zarówno mały, średni, jak i duży przedsiębiorca, miał wiedzę na temat regulacji prawnych związanych z charakterem jego działalności. Nasze usługi są dedykowane wszystkim przedsiębiorcom, różnym branżom, a także fundacjom i stowarzyszeniom. Na każdym etapie współpracy, do każdego pakietu usług dołączamy usługi doradcze i konsultacyjne. Wiemy, jak ważna jest świadomość Klienta, że ktoś czuwa nad jego finansami i dokumentacją, służy radą i pomocą. W naszym przypadku gwarantujemy, że nad Państwa firmą czuwa zespół profesjonalistów.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy z nami. Warto oddać księgowość w dobre, sprawdzone i wiarygodne ręce.  Dobra księgowa to 5+Consulting.

doradztwo finansowe Śląsk