fbpx

Jak założyć firmę

Bielsko-Biała to jeden z liderów gospodarczych województwa śląskiego, a bielszczanie to ludzie znani z przedsiębiorczości i pracowitości. Nic dziwnego, że właśnie w Bielsku-Białej powstaje i działa najwięcej firm. Tutaj Twój biznesowy pomysł znajdzie odpowiedni klimat!

Założenie firmy to początek przygody z własnym biznesem. Warto zadbać o to, by ten początek był jak najwyższej jakości, bo dobry start często decyduje o końcowym efekcie. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej fachowej pomocy. Oferujemy  kompleksowe  wsparcie w założeniu nowej firmy i komplet informacji na temat wszystkich procedur. Poprzez współpracę z Naszym biurem unikniesz biurokratycznej mitręgi, urzędowych „niespodzianek” i zyskasz pewność rzetelnego załatwienia swoich spraw. Wszystkie formalności będą po naszej stronie, a Ty zaoszczędzisz czas i energię, potrzebną do zajmowania się tym, co dla Ciebie najważniejsze: realizacją własnych pomysłów i planów.

Poprowadzimy Cię do założenia firmy najkorzystniejszą ścieżką, na której do minimum ograniczymy niezbędne formalności. Podpowiemy Ci również, które ulgi są obecnie największym ułatwieniem dla początkujących przedsiębiorców. Ostrzeżemy przed typowymi błędami, popełnianymi przez początkujących przedsiębiorców. Z nami żaden urząd nie będzie Ci się śnił po nocach! Skorzystaj z naszego doświadczenia, które nasi pracownicy zdobywali podczas wieloletniej pracy i licznych szkoleń.

Nasze biuro pomoże Ci założyć profil zaufany ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej), dzięki czemu załatwisz setki spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Tak możesz złożyć wniosek o rejestrację firmy, w ten sposób zaktualizujesz jej dane w przyszłości, czy wyślesz JPK_VAT.

Wspólnie przejdziemy przez rejestrację w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). To tu zbierane są dane dotyczące Twojej firmy (adres, telefon, email),  tu zgłaszasz rodzaj działalności którą będziesz prowadzić, tu rejestrujesz upoważnienia udzielone Twojemu księgowemu. Wszystkie zmiany tych danych również muszą być zgłoszone w odpowiednim trybie i terminie.

Wiemy, ile kłopotów sprawia przedsiębiorcom ZUS. Dlatego pomożemy Ci ograniczyć je do minimum, zakładając konto PUE ZUS (Platforma Usług Elektronicznych ZUS). Posiadając konto, będziesz mógł sprawdzić swój aktualny stan składek ZUS, upewnisz się, czy z wszystkimi jesteś na bieżąco, a także w razie potrzeby załatwisz wszystkie sprawy związane ze zwolnieniem L4, nie odwiedzając urzędu.

Od pracowników naszego Biura dowiesz się, z jakich ulg i mechanizmów ułatwiających start w biznesie możesz skorzystać. Nasz księgowy poinformuje Cię, w jakich okolicznościach możesz opłacać wyłącznie składkę zdrowotną korzystając z „ulgi na start” Wspólnie znajdziemy sposób, byś mógł skorzystać z tzw. małego ZUS-u, czyli opłacania niższych składek ZUS. Wskażemy kiedy, na jakich zasadach i w jakich okolicznościach możesz skorzystać z przysługujących Ci preferencji dla nowych przedsiębiorców Jeśli skorzystasz z naszych usług, w ramach wsparcia zapewnimy Ci:

  • pełen serwis informacyjny o wszystkich zmianach w przepisach prawa, które mogą wpłynąć na opłacalność Twojego przedsiębiorstwa.
  • asystę naszego księgowego przy załatwianiu wszelkich spraw związanych z uruchomieniem wymarzonej firmy.pomoc w wyborze najlepszej  dla Ciebie formy prowadzenia działalności gospodarczej

 

Wiele firm księgowych gwarantuje swoim klientom, że z nimi założenie firmy będzie łatwe i proste. Nasza firma gwarantuje coś więcej: dzięki współpracy z Nami założenie firmy będzie dla Państwa korzystne i bezpieczne.